Kaip koduoti duomenis SPSS programoje

Koduoti duomenis SPSS programoje nėra sudėtinga, tereikia žinoti, keletą pagrindinių dalykų:

SPSS programoje yra naudojamas vienas pagrindinis langas (kitaip nei programoje Excel, kur galima susikurti daugybę lapų).

Šį langą galima matyti dviem būdais: paspaudus Data View ir paspaudus Variable View.

Data View lange matomi duomenys, su kuriais bus atliekami skaičiavimai. Čia įvedate savo tiriamųjų atsakymus į klausimus.Variable View yra langas, būtinai reikalingas aprašyti ir nustatyti, kaip atrodys kiekvieno stulpelio duomenys: kokie bus duomenys: skaitiniai ar žodiniai, ką reiškia skaičiai yra stulpelyje. Šis langas labia svarbus, kadangi jei neteisingai aprašytas duomenų tipas, pagrindiniame lange (Data View) nesimatys jūsų įvestų skaičių.

Data View:

Variable View:

-čia įvedamas jūsų kintamojo pavadinimas. Negalima įvesti kelių žodžių su tarpais, netinka ir skaičius žodžio pradžioje.

- labai svarbu teisingai nustatyti, kokio tipo mūsų kintamasis. Dažniausiai pasitaikantys variantai – jei kintamąjį įvedėme žodžiu, pvz stulpelis skirtams responendtų vardamas, tai kintamąjį nustatysime kaip String. Jei stulpelyje turėsime skaičiusrenkamės kintamąjį Numeric.

  -nustato ribotą mūsų duomenų simbolių, pvz. žodžio ilgį, lengelyje

  - nustato kiek skaičių po kablelio matysime langelyje.

  -kad mums būtų lengviau prisiminti ir vėliau greitai surasti, kokiu skaičiumi įvardinome savo lentelės duomenis, juos čia ir pasižymime. Pavyzdys, kaip įvesti:

1 žingsnis. Einame ten, kur veda rodyklė:

2 žingsnis: įvedame savo kintamojo žodines reikšmes:

3 žingsnis: Add>OK.

4 žingsnis: Neužmirštam tuo pačiu būdu (tik kitu numeriu) užkoduoti ir kintamojo ,,Moteris”).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>